Аудит та легалізація програмного забезпечення
Рішення для учбових закладів

Як вибрати автомобільні ваги

Як вибрати автомобільні ваги

Електронні автомобільні ваги, які можна купити в багатьох компаніях в Україні і за різну ціну, стають все більш популярні. Їх пропозиція зростає, а значить, вибрати хороші автомобільні ваги стає складніше. Всі вимоги до характеристик електронних ваг визначені рекомендаціями Міжнародної організації законодавчої метрології та державними стандартами.
Давайте розберемося, на які параметри слід в першу чергу звертати увагу при покупці електронних автомобільних ваг.
d54fb856b463c2f198b492376ab1d3d4.jpg
Найбільша границя зважування
Такий показник, як найбільша границя зважування, являє собою максимальну масу, яку ці ваги здатні виміряти. НГЗ вказується на корпусі ваг і в документах.
Найменша границя зважування
Найменша границя зважування, або НмГЗ, це мінімальна маса, яку можуть виміряти ваги. Цей показник може показатись не таким важливим, як НГЗ, але це невірно. Вся справа в тому, що вага на дисплеї ваг виводиться навіть тоді, коли маса вимірюваного вантажу менше НмГЗ. Це означає, що показання ваг будуть помилковими.

Дискретність, похибка вимірювань, ціна поділки
Дискретність нерідко плутають з похибкою: ці поняття важливо розрізняти. Похибка вимірювання маси присутня завжди, але різниться на різних вагах. Гранично допустиму похибку визначає спеціальна метрологічна величина, ціна повірочної поділки. У ГОСТ-ах наводиться зв'язок ціни повірочної поділки і гранично допустимої похибки для різних класів точності.
На жаль, похибка ваг знаходиться в прямій залежності від їх НГЗ, тому перед покупкою важливо вирішити, що вам важливіше.

Калібрування ваг
Калібруванням ваг називаються операції, які виконуються для визначення дійсних значень метрологічних характеристик вимірювальних засобів. В залежності від типу калібрування виділяють три типи ваг: ваги з зовнішньою калібрувальною гирею, яка розміщується на платформі; ваги з вбудованою гирею (калібрування виконується автоматично після натискання кнопки); ваги з автоматичним калібруванням (калібрування виконується без участі співробітників).

5579f357d8a8942ee848eb757658eca2.jpg

Вибір місця і способи установки ваг
Для зручної роботи з вагами їх необхідно встановлювати на прямолінійній ділянці, забезпечивши комфортний під'їзд транспорту. Можна виділити три основні способи установки автомобільних ваг:

-  установка в приямок (на одному рівні з поверхнею). Основною перевагою такого способу є те що ваги займають набагато менше місця на території, але в той же час вимагають набагато більше будівельних робіт, що спричинить за собою додаткові витрати;

-  установка на поверхню (з наїзними пандусами) - найпоширеніший спосіб установки, не вимагає будівництва водовідводів, навісів, і додаткових витрат, єдиний мінус в тому що така конструкція вимагає більше місця для пандусів;

-  установка пересувних ваг - найдоступніший і швидкий спосіб, не вимагає великих будівельних витрат, з огляду на те що ваги розміщуються на дорожніх плитах, зручне транспортування на інше місце. Інші фактори це те, що ваги - "тимчасові", тобто призначені більше для сезонних робіт, або наприклад, на час будівлі якогось об'єкта, тому через просідання грунту неможлива тривала робота з вагами, у всякому разі без регулярного контролю їх установки.

Фундамент
Сучасні автомобільні ваги розраховані на дуже великі навантаження, особливо тих автомобілів, вага яких перевищує 60 тонн при навантаженнях на вісь до 15 і більше тонн. Для виконання свого завдання ваги повинні бути встановлені строго горизонтально, без ухилів і перекосів. Невиконання цієї умови може призвести не тільки до похибки вимірювань, але і з часом до відмови тензодатчиків. Саме тому Фундамент автомобільних ваг - капітальна споруда яка будується у відповідності з проектом, і розраховується на тривалий термін експлуатації (не менше 15 років). Сьогодні застосовуються три основні конструкції для фундаменту автомобільних ваг: опорні тумби, монолітна залізобетонна плита, дорожні плити з металевою рамою.

Дякуємо вам за ознайомлення з матеріалами наших рекомендацій і щиро сподівається що ця інформація допоможе вам і вашій компанії зробити продуманий і правильний вибір при купівлі та встановленні автомобільних ваг.