Аудит та легалізація програмного забезпечення
Рішення для учбових закладів

Ноутбук для навчання та повсякденної праці. Зробіть правильний вибір.

Ноутбук для навчання та повсякденної праці. Зробіть правильний вибір.

da90a1172ddf03712c1b3858f29f3eb6.jpg
Вибір ноутбука на сьогодні не таке просте завдання – ринок переповнений сучасними моделями ноутбуків від світових брендів, кожний з яких активно розвиває свою «лінійку» цього виду компактної побутової техніки. При цьому, кожна торгова марка має свою технологічну та філософську концепцію, в якій подекуди буває тяжко розібратись. Але систематизований та зважений підхід допоможе максимально ефективно зробити свій вибір.


Перед тим як обирати ноутбук, дайте собі відповідь на такі питання: для яких цілей він вам потрібен, який об’єм роботи він має виконувати, які завдання він має допомагати вирішувати? А також, фінансова сторона: яку, приблизно, суму грошей ви можете виділити на його придбання. Останнє може як розширити так і звузити коло пошуку.

Отож, ноутбук для навчання та повсякденної праці.
Ціль – використання в учбовому процесі, в побуті, виконання нескладних робочих завдань.
Завдання – робота з текстовими документами, таблицями, презентаціями, читання літератури, використання спеціалізованих нересурсоємних програмних продуктів, робота з нескладними базами даних, робота в інтернеті, електронна пошта, спілкування з друзями в соціальних мережах чи в Skype, перегляд фільмів, фотографій, прослуховування музики, якщо іграшки -  то зовсім нескладні.  Можливість використовувати зовнішні носії інформації – USB Flash drive ( «флешки»), карти флеш-пам’яті, зовнішні жорсткі диски, CD/DVD диски (останнім часом зменшують свою актуальність). Можливість підключення до зовнішнього монітору, мультимедійного проектору, LCD  телевізору.

Бюджет – 2 500 - 3 500 Грн.

Ноутбук з якою апаратною конфігурацією може впоратися з такими завданнями, не примушуючи свого володаря «зачаровано» дивитися на екран з думкою: «скільки ще потрібно чекати …. ?!?»?
Наголосимо одразу, що зараз усі ноутбуки мають в своєму арсеналі такі речі як :

- USB- роз’єми для підключення зовнішніх носіїв інформації, мишки, клавіатури …;
- VGA та/або HDMI роз’єми для підключення зовнішнього монітора, мультимедійного проектора, телевізора;
- Контролер Ethernet та роз’єм RJ45 – для підключення до дротової локальної мережі;
- Контролер WiFi – для підключення до бездротової локальної мережі;
- Веб-камеру із вбудованим мікрофоном;
- Вбудовані динаміки та роз’єм для підключення навушників чи зовнішніх акустичних систем;
- Кард-рідер для зчитування та запису інформаціі на флеш-карти.

Частина поставлених завдань вирішується автоматично.

Йдемо далі. Що найбільше впливає на швидкість виконання наших завдань? – потужність процесора, об’єм оперативної пам’яті. Тип відеоадаптеру, інтегрований чи дискретний («зовнішній»), великого впливу немає. Об’єм вбудованого накопичувача на жорстких дисках («вінчестер»), які зараз присутні в ноутбуках, навіть мінімального, а це 320Гб частіше 500Гб, втсиачає  для збереження достатньої кількості як робочої, так і мультимедійної інформації.

Об’єм оперативної пам’яті – достатньо 2Гб, краще 4Гб.
Процесор – з нашими завданнями добре впорається двохядерний Intel Celeron, краще Intel Pentium Dual Core (DC), з великим запасом потужності, якщо дозволить бюджет, Intel Core i3.

На що ми ще не звертали увагу? Розмір (діагональ) та тип дисплея (екрану). Для такого класу ноутбуків стандартним та комфортним для роботи є розмір 15,6” із співвідношенням сторін 16:9 та роздільною здатністю 1366х768 пікселів («точок»). Якщо додати до бюджету 200-300 грн. можна підібрати модель з екраном 17,3”, роздільна здатність якого 1600х900 пікселів.

Майже всі виробники зараз вже використовують матриці із світлодіодним (LED) підсвічуванням, що зменшує витрати енергії. Більшість моделей ноутбуків, в нашій ціновій категорії,  мають тип матриці – глянсовий (Glare). Що це таке? Якщо подивитися на екран в вимкнутому стані - він має дзеркально подібну поверхню. Додатковий поляризатор, що використовують в виробництві матриць, дозволяє виводити зображення з більшою насиченістю та контрастністю. Але це
має невеликий побічний ефект – проявлення відблисків від яскравого сонячного проміння, чи направленого на екран освітлення. Багато хто з користувачів зволікає цим побічним ефектом. Ті, кому це заважає, при виборі ноутбука мають звернути увагу на цей параметр -  в описі типу екрану має стояти «Anti Glare» або літери «AG», тоді поверхня екрану має противідблискове («матове») покриття.

Використання ноутбука передбачає можливість брати його з собою в учбовий заклад, на ділові зустрічі, до друзів. Тут виникає питання – яка вага ноутбука та скільки часу він може працювати без підключення до електромережі? В нашому випадку середньою є вага 2,4-2,6 кг. Час автономної роботи -  3-3,5 години.

Фактично у всіх виробників термін гарантійного обслуговування складає – 12 місяців. Як правило, на акумуляторну батарею гарантійний термін -  6 місяців. При виборі моделі непогано звернути увагу на наявність у вашому місті сертифікованого сервісного центру по гарантійному обслуговуванню ноутбуків вибраного вами виробника.

Ми розглянули основні моменти, на які бажано звертати увагу при  виборі ноутбука для навчання та повсякденної праці. Майже у всіх виробників ноутбуків є моделі, які призначені для такого типу використання. Апаратні конфігурації теж дуже схожі між виробниками, адже вони використовують майже однакові основні комплектуючі. Головна відмінність –дизайн.

Сподіваємось, що час, який ви витратили на читання статті, збереже вам більше часу при виборі вашого помічника – ноутбука для навчання та повсякденної роботи.