Рішення для учбових закладів

Інформаційні технології в сучасній освіті

Інформаційні технології в сучасній освіті

Оскільки майже перед кожним навчальним закладом виникає потреба у придбані ПЗ, і питання ліцензування та вибору необхідної програми стає все більш актуальним, ми вирішили висвітити це в цій статті.

Тут міститься інформацію про академічні програми ліцензування. Також ви дізнаєтесь про переваги та принципи дії цих програм, а також про те, які можливо отримати вигоди для вашого навчального закладу від їх використання.
bb2bb73b8cde1e4e9d564ad3ae05bd7a.jpg

Інформаційні технології в сучасній освіті відіграють дуже важливу роль, враховуючи це, а також беручи до уваги значні бюджетні обмеження, Microsoft спеціально для учбових закладів розробила кілька простих та гнучких програм ліцензування, завдяки яким, ви можете зменшити витрати на придбання й оновлення програмного забезпечення та здійснювати ефективне управління ним.

Для початку дізнаємось що ж таке саме ліцензія на програмне забезпечення?
Отже, ліцензія на програмне забезпечення — це угода, що надає вам право використовувати програмне забезпечення.

Можливості, які передбачаються ліцензією, залежать від способу придбання програмного продукту. Таких способів є три:
 • Коробкові версії продуктів.
Придбати запаковані в коробках програмні продукти можна в будь-які роздрібні мережі, через Інтернет або в реселера. В такому випадку користувач отримує ліцензію та інсталяційний компакт-диск з документацією.

Для навчальних закладів доступні академічні версії коробкових програмних продуктів Mіcrosoft (Academіc Edіtіon Full Packaged Product — AE Full Packaged Product), які можна придбати у реселера.
 • OEM-версії програмного забезпечення.
Компанії, що постачають комп’ютерне обладнання, можуть продавати комп’ютери з попередньо встановленим програмним забезпеченням. Покупець такого комп’ютера отримує ліцензію, відмінну від ліцензії коробкової версії продукту. Вона має таке основне обмеження - неможливість переносу програмного забезпечення з одного ПК на інший.
 • Програми корпоративного ліцензування.
В Україні за корпоративними академічними програмами ліцензування пропонуються два види ліцензій:

Постійні ліцензії.
Надаються за програмою Academіc Open Lіcense. Установа, що придбала ліцензію за цією програмою, отримує право на постійне, довічне, використання продукту.

Строкові (тимчасові) ліцензії.
Надаються за програмою тимчасового використання ліцензій School Agreement. Установа, що отримала ліцензію за такою програмою, має право використовувати продукт лише протягом терміну дії угоди. Після його закінчення установа втрачає право користуватися продуктом.

Програми ліцензування для навчальних закладів:
9900efaaf3dc20dfcbcdc821cf622bb3.jpg
Які ж організації можуть користуватися академічними програмами ліцензування ?

У наведеній нижче таблиці описано, які організації можуть придбати академічні версії продуктів Mіcrosoft та ліцензії за зазначеними академічними програмами ліцензування. Організація, що відповідає зазначеним вимогам, може отримати статус належного користувача категорії «освітня установа» (Qualіfied Educatіonal User).

3e31b65a7e037b8abc58464d527eb828.jpg
School Agreement

Програма School Agreement — це програма тимчасового використання ліцензій, створена з урахуванням потреб дошкільних, середніх та вищих навчальних закладів*. Завдяки простоті та гнучкості цієї програми ви зможете підтримувати належний рівень інформаційних технологій навіть за обмеженого бюджету.

Переваги програми
 • Можливість здійснювати оплату фіксованими сумами раз на рік.
 • Прийнятні ціни. Крім того, стандартизація програмної платформи ПК, що дає змогу знизити сукупну вартість володіння ПЗ, підвищити продуктивність праці та зробити сучасні технології доступнішими.
 • Скорочення часу на управління ліцензіями, оскільки питаннями ліцензування можна займатися лише раз на рік.
 • Можливість використання сучасних версій програмного забезпечення.
 • Автоматичне включення опції Software Assurance.
 • Легкий спосіб забезпечити дотримання умов ліцензування. У разі зростання кількості комп’ютерів необхідно раз на рік повідомляти про такі зміни.
 • Можливість ліцензувати програми для використання на комп’ютерах учнів (студентів) — Student Optіon.
Особливості програми
Ця програма академічного ліцензування надає право використовувати певне програмне забезпечення протягом терміну дії угоди. Передбачено також отримання нових версій цього програмного забезпечення, якщо вони вийдуть протягом цього терміну. Угоду можна укласти на 1­2 або 36 місяців. В обох випадках ціни є фіксованими, а початком терміну тимчасового використання вважається дата замовлення першого продукту. Після закінчення терміну дії угоди навчальний заклад може:
 • продовжити угоду на тимчасове використання ліцензій;
 • припинити тимчасове використання та придбати програмне забезпечення шляхом його викупу;
 • припинити тимчасове використання та видалити програмне забезпечення;
 • припинити тимчасове використання та придбати програмне забезпечення за програмою Academіc Open Lіcense.
Як скористатися програмою
Щоб укласти угоду за програмою School Agreement, необхідно зробити початкове замовлення щонайменше на 50 балів. Його обсяг визначається на підставі загальної кількості комп’ютерів у навчальному закладі. Кількість комп’ютерів слід помножити на кількість прикладних програм і систем, які на них встановлюватимуться, та додати кількість замовлених серверних продуктів, помножену на кількість балів, що нараховуються за відповідний серверний продукт.

Термін використання
Термін використання за програмою School Agreement може становити один або три роки. Якщо ви укладаєте угоду на три роки, то в кінці кожного року слід перераховувати ПК, що підлягають ліцензуванню, та у разі необхідності замовляти на наступний рік додаткові ліцензії. За потреби також можна замовляти інші продукти. Software Assurance

Mіcrosoft Software Assurance (SA) — це всебічна програма підтримки, яка дає змогу спростити керування ІТ-технологіями, підвищити кваліфікацію ІТ-спеціалістів, скоротити витрати на підтримку інфраструктури та ефективно спланувати процес встановлення програмного забезпечення. Кожна ліцензія, отримана за програмою School Agreement, автоматично включає опцію Software Assurance.

Де придбати
Для придбання ліцензій за програмою School Agreement звертайтесь до компанії-реселера зі статусом Authorіsed Educatіon Reseller (AER). Однією з таких компаній є ТОВ «ТЕАМ Лтд.».

Academіc Open Lіcense
Якщо ваш навчальний заклад або орган управління освітою має у своєму розпорядженні два або більше комп’ютери та хоче придбати постійні ліцензії, скористайтеся програмою академічного ліцензування Academіc Open Lіcense.

Переваги програми:
 • Простота та гнучкість — ви можете замовляти додаткові ліцензії протягом терміну дії угоди (2 роки).
 • Економія коштів — знижки на ліцензії, встановлені під час початкового замовлення, зберігаються протягом всього терміну дії угоди.
 • Суттєві знижки порівняно із цінами у роздрібній торгівлі.
 • Невеликий обсяг початкового замовлення, завдяки чому зазначена програма доступна широкому колу навчальних закладів та установ.
 • Необмежене в часі право на користування програмним забезпеченням, оскільки за програмою надаються постійні ліцензії.
 • Легко забезпечити повне дотримання умов ліцензування.
 • Можливість скористатися опцією Software Assurance.
Особливості програми
За цією програмою носії потрібно придбавати окремо для всіх замовлених продуктів. Перш ніж активувати продукт,
замовник у режимі онлайн дає згоду на виконання умов ліцензійної угоди. Після завершення дворічного терміну
дії угоди в разі купівлі ліцензії та опції Software Assurance ліцензія залишається у клієнта; для подальшого отримання
нових версій замовлених продуктів необхідно продовжити лише опцію Software Assurance.

Як скористатися програмою
Щоб укласти угоду за програмою Academіc Open Lіcense, потрібно зробити початкове замовлення на щонайменше на п’ять ліцензій.

Software Assurance

Mіcrosoft Software Assurance (SA) — це всебічна програма підтримки, яка дає змогу спростити керування ІТ-технологіями, підвищити кваліфікацію ІТ-спеціалістів, скоротити витрати на підтримку інфраструктури та ефективно спланувати процес встановлення програмного забезпечення. Ви можете обрати опцію Software Assurance для всього ПЗ, що ліцензується за угодою Academіc Open Lіcense, для окремих програмних продуктів або зовсім відмовитися від цієї опції.

Де придбати
Для придбання ліцензій за програмою Academіc Open Lіcense звертайтесь до компанії-реселера зі статусом Authorіsed Educatіon Reseller (AER). Однією з таких компаній є ТОВ «ТЕАМ Лтд.».

Академічні версії коробкових продуктів Mіcrosoft

Академічна версія коробкового продукту Mіcrosoft (AE Full Packaged Product) — це повна коробкова версія продукту
Mіcrosoft, яка містить такі самі носії, інструкції й ліцензійну угоду, що й комплект, придбаний у роздрібній мережі. Проте на такий продукт встановлена спеціальна ціна. Академічні версії коробкових продуктів є ідеальним варіантом для організацій, яким програмне забезпечення потрібне в невеликій кількості, а також для студентів стаціонарного та заочного (вечірнього) відділень, які після закінчення навчання отримають дипломи, офіційно визнані міністерством освіти країни.

Переваги
 • Відсутність мінімального початкового замовлення.
 • Попередня оплата всієї вартості.
 • Широкий вибір програмних продуктів.
 • Простий спосіб забезпечення правильності ліцензування.
Особливості
Щоб користуватися академічною версією коробкових продуктів Mіcrosoft на законних підставах, необхідно:
 • Довести своє право на придбання.
 • Перевірити, чи є на упаковці спеціальне маркування: «Academіc Prіce — not for use іn a commercіal envіronment».
Де придбати
Для придбання академічних версій коробкових продуктів Mіcrosoft звертайтесь до компанії-реселера. Однією з таких компаній є ТОВ «ТЕАМ Лтд.»

Ліцензування операційних систем

За корпоративними академічними програмами ліцензування надаються ліцензії лише на оновлення операційної системи Wіndows. Така ліцензія дає змогу оновити до нової версії повну операційну систему Wіndows®, яку було придбано раніше.

Ліцензія, придбана за корпоративною академічною програмою ліцензування, дає право лише на оновлення операційної системи Wіndows!

Як придбати ліцензію на повну операційну систему Wіndows
Академічної версії операційної системи Wіndows немає.

Отримати повну ліцензію на операційну систему Wіndows можна двома способами:
 1. Придбавши новий ПК зі встановленою OEM-версією Wіndows.
 2. Придбавши повну коробкову версію в роздрібній мережі (у такий спосіб ви отримуєте операційну систему окремо від обладнання).
Другий спосіб значно дорожчий за перший, але слід мати на увазі, що OEM-версію заборонено переносити з одного
комп’ютера на інший, навіть якщо комп’ютер, на якому її встановлено, вже не використовується. Потрібно також враховувати, що носії, отримані за корпоративними академічними програмами ліцензування, не можна використовувати для встановлення повної версії операційної системи Mіcrosoft Wіndows на новому комп’ютері, оскільки за цими програмами надається лише ліцензія на оновлення. Користувачі ліцензій на оновлення Wіndows повинні мати на своїх комп’ютерах встановлену повну версію цієї операційної системи.


Запитання та відповіді

Операційна система

З: Якщо наш навчальний заклад придбає ліцензії на Wіndows за корпоративною академічною програмою ліцензування, то чи означатиме це, що ми придбали ліцензії на повну операційну систему Wіndows?
B: Ні. За корпоративними академічними програмами ліцензування навчальні заклади отримують лише ліцензії на оновлення версії Wіndows. Жодна з корпоративних академічних програм ліцензування не надає ліцензій на повну ОС Wіndows.

З: Якщо наша школа уклала ліцензійну угоду за корпоративною академічною програмою ліцензування, то чи можемо ми придбати новий комп’ютер без встановленого ПЗ та скористатися цією угодою для встановлення повної ОС?
В: Ні. За корпоративними академічними програмами ліцензування навчальні заклади отримують лише ліцензії на оновлення попередньо придбаної ОС Wіndows.

З: Як отримати ліцензію на повну ОС Wіndows?
В: Придбайте новий комп’ютер зі встановленою справжньою ОС Wіndows або коробкову версію ОС.

Юридичні аспекти

З: Хто відповідальний за дотримання навчальним закладом умов ліцензування і що таке «піратське програмне забезпечення»?
В: За дотримання закону про використання та поширення програмного забезпечення відповідають ті, хто працює та навчається в навчальному закладі. Один із найпоширеніших різновидів комп’ютерного піратства — це незаконне встановлення програмного забезпечення фізичними особами або установами, що не мають ліцензій.

До комп’ютерного піратства також відносять:
 • встановлення програмних продуктів на більшій кількості настільних та портативних комп’ютерів, ніж передбачено ліцензією;
 • неофіційний обмін дисками з програмними продуктами між друзями та колегами.
Інший різновид піратства — це розповсюдження високоякісних підробок справжнього програмного забезпечення, які важко розпізнати. Використання такого програмного забезпечення може призвести до ураження комп’ютера вірусами. Воно не має технічної підтримки та гарантії, і за законом ви не можете ним користуватися.

З: Як гарантувати дотримання закладом умов ліцензування?
В: Радимо купувати програмне забезпечення у сертифікованих партнерів Mіcrosoft, однією з таких компаній є ТОВ «ТЕАМ Лтд.».

Щоб забезпечити повну відповідність умовам ліцензування, необхідно:
 • Визначити кількість настільних та портативних комп’ютерів і серверів, що використовуються у вашому навчальному закладі, а також види програмного забезпечення на кожній із цих машин.
 • Порівняти отримані дані з кількістю ліцензій на програмне забезпечення, наданих навчальному закладу.
 • У разі нестачі ліцензій придбати додаткові ліцензії, щоб забезпечити дотримання умов ліцензування.
Інформація з джерела Microsoft.com