Аудит та легалізація програмного забезпечення
Курси 1С:Бухгалтерія 8 для України

Роз'яснення до нової форми ПН

Роз'яснення до нової форми ПН

6538f3eb55a3fdcaa835ea11c3bff01a.jpg


Доброго дня!
У зв’язку з численними зверненнями з приводу нової форми податкової накладної спробую сьогодні роз’яснити кілька гострих моментів.

Момент 1 - пов'язаний з видом номенклатури «послуга».

Ви просите прокоментувати, чому в довіднику Номенклатура для послуги, що вимірюється в сумовому виразі обмежили дію відповідної галочки до 28.02.2014р.? І через це в Податкових накладних з 01 березня 2014 р. для таких послуг в колонці "од.виміру" виводиться грн, а в колонці "к-сть" - число.
Наприклад: Доставка - грн - 1.
(до 01.03.2014 було: Доставка - грн – послуга)

При Міністерстві Зборів та Доходів випускається офіційне друковане видання Вісник міндоходів.
Там вказаний порядок заповнення податкових накладних та їх оформлення, наказ 10 - www.visnuk.com.ua/ua/pubs/id/6598

Норма із п. 12.5 старого Порядку, яка визначала правила включення в ПН услуг, не маючих кількісних показників - із нового Порядку виключена!
В п. 14.5) нового Порядку сказано лише:
5) до графи 6 - кількість (об'єм, обсяг) постачання товарів/послуг;»
Крім цього, в п. 14.4) до перечислених раніше одиниць виміру товарів/послуг добавлена одиниця виміру «послуга».

Таким чином, для послуг, які раніше вимірювались в сумовому виражені, ми рекомендуємо вказувати одиницю виміру «послуга» і кількість 1. Або будь-яку іншу кількість, якщо для цього є підстава.

Момент 2 - вирівнювання полів по правій частині.
Ви просите прокоментувати, чому в ПН немає вирівнювання полів по правій частині ?
В тому ж таки наказі 10 - www.visnuk.com.ua/ua/pubs/id/6598 сказано:

В пункті 2) міститься вичерпний список показників, які мають вирівнюватись по правій стороні:

Реквізити заголовної частини податкової накладної ,   які містять числові значення  ( індивідуальний податковий номер ,   номер телефону ),   вирівнюються  по   правій межі поля та  не   повинні містити жодних інших знаків та символів .

І більше жодного слова про вирівнювання інших полів в наказі 10 не вказано!

Ну і Момент 3 - Ставка ПДВ по медикаментам.
27.03.2014г. прийнято Закон України №1166-VII, який вступає в силу з 01.04.2014р, який говорить про те, що медикаменти виключаються зі списку товарів, що підлягають звільненню від ПДВ. Ставка ПДВ призначається в розмірі 7%. Чи буде це реалізовано в 1С, тому що мова йде і про оптові продажі медикаментів?

Рекомендую звернути увагу на той факт, що ставка ПДВ 7% не є ні основною, ні нульовою. Відповідно ПН на таку поставку за діючою формою виписана бути не може.
Рекомендуємо вам, особливо у випадку реалізації імпортних медикаментів, яка підлягає реєстрації в ЄРПН, звертатися за індивідуальними податковими консультаціями з питаннями: як оформити ПН на продаж медикаментів?

зображення взято з сайту - www.novostimira.com.ua
0
04.04.2014 17:08:45
7 %
Ось додаткова інформація, яка з'явилось сьогодні на сайті міндоходів - minrd.gov.ua/podatki-ta-zbori/zagalnoderjavni-podatki/podatok-na-dodanu-vartist/listi-dps/141158.html
Посилання 0