Рішення для учбових закладів

Як налаштувати резервне копіювання сайтів, створених на платформі Бітрікс

Як налаштувати резервне копіювання сайтів, створених на платформі Бітрікс

Напевно, кожен знає, що потрібно створювати резервні копії сайту, але чомусь багато хто нехтує цим правилом.
Відбувається це через забудькуватість, лінь чи надію на те, що якось воно саме минеться. Причому більшість починає копіювати свої дані після «щеплення» у вигляді втрати накопиченої інформації.
"Коли потрібно робити резервну копію даних?", - Запитують у сисадміна.
"До системного збою", - відповідає він.
"А як дізнатися, коли буде збій?"
"Ніяк, тому робіть копії регулярно"
У цій статті я розповім, як створювати резервні копії в системі управління сайтами Бітрікс.

Резервне копіювання

Виконати Резервне копіювання можна на відповідній сторінці в адміністративній частині сайту (Установки> Інструменти> Резервне копіювання).

1e4f30297e5b99dfbaab5d5783c2f327.png
Якщо вас цікавить більш розширена настройка копіювання і ви знаєте, що робите, то переходьте на закладку «Параметри» і включіть «Експертні налаштування створення резервної копії», тоді з'явиться можливість вказати її вміст (база даних, статистика, пошуковий індекс, журнал подій, ядро , публічна частина, виключення) і режим архівації.

08b48fcaacaf1fecb6cdf1398c0f320d.png

Після натискання кнопки «Створити резервну копію» архів створиться і збережеться в обраному місці: в папці сайту або в хмарі.
Примітка: Хмара "1С-Бітрікс" доступна користувачам з активною ліцензією. Якщо ліцензія закінчилася, 
то її потрібно продовжити, інакше файл бекапа буде доступний в хмарі "1С-Бітрікс" тільки протягом двох тижнів. 
Для забезпечення гарантії безпеки даних використовуйте шифрування . Для цього увімкніть в настройках на закладці Параметри опцію Шифрувати дані резервної копії.

При створенні бекапа в хмару "1С-Бітрікс ", передається тільки хеш пароля, який дозволяє перевірити коректність пароля, але не дає можливості розпакувати архів, тому ніхто крім вас, навіть компанія "1С- Бітрікс " не зможе взнати або змінити пароль, а також відновити резервну копію.

Рекомендації для паролю: не менше 8 знаків з використанням спецсимволів.

Резервне копіювання сайту в ручному режимі необхідно виконувати перед оновленням або налаштуванням системи, перед зміною програмного коду, перед перенесенням сайту на інший хостинг або після виконання певного об'єму роботи, наприклад, наповнення контентом з боку публічної частини сайту.

В інших випадках кращим варіантом буде налагодження автоматичного резервного копіювання за розкладом, щоб потім тільки слідкувати за цим.

Регулярне резервне копіювання

Створення резервних копій в автоматичному режимі з'явилося ще у 12-й версії Бітрікс.
Налаштування параметрів автоматичного резервного копіювання виконується в Адміністративній частині на сторінці Регулярне резервне копіювання >Установки> Інструменти> Резервне копіювання> Регулярне резервне копіювання.

61da11153be543b3fd400aed9f373bb1.png

Система дозволяє задати:
• місце розміщення резервної копії;
• метод запуску регулярного копіювання;
• розклад копіювання,
• порядок видалення застарілих копій,
• режими архівації.

Варто враховувати, що при автоматичному створенні резервної копії, на відміну від ручного, пароль користувача зберігається в базі даних в зашифрованому вигляді. Тобто несанкціонований доступ до файлу архіву можливий, лише в тому випадку, коли зловмисник отримає повний доступ до вашого сайту. Навіть якщо таке станеться, то видалити архів сайту з хмари "Бітрікс " йому не вдасться.

Для налаштування регулярного автоматичного резервування в простих проектах краще вибрати функцію запуску копіювання через хмарний сервіс 1С-Бітрікс, тоді для створення копії не потрібно робити ніяких додаткових дій. Цей варіант найбільш простий у реалізації. В інших випадках довірте настройку резервного копіювання фахівцям .

Список всіх створених копій доступний, на сторінці Налаштування > Хмара Бітрікс > Резервні копії . (ці ж копії показуються на сторінці Налаштування > Інструменти > Резервне копіювання > Список резервних копій, звідки і можливе їх відновлення.)

21951dbf24bf8acf283565d9d9d36f1d.PNG

Бітрікс подбав про користувачів, безкоштовно надавши для кожної редакції системи певну кількість місця в хмарі. Також ви можете підключати до сайту сторонні «хмари» і легко управляти ними.

f1fd6973a54209a2e9a0fb694083c641.png

Тепер ви знаєте як можна захистити себе від ризиків втрати даних на вашому сайті і, сподіваюся, вже почали робити резервну копію.